Ekspert radzi

Auto raport

Potrzebny autoraport. Info o stanie auta czarno na białym

Autoraport to usługa, którą oferujemy naszym Klientom, chcącym sprawdzić samochód przed zakupem. To dokument, w którym przedstawiamy aktualny stan auta oraz informacje o jego historii. Od informacji zawartych w autoraporcie w dużej mierze zależy decyzja o kupnie konkretnego egzemplarza.

Ile informacji zdradzi profesjonalny autoraport?

Sporządzenie autoraportu składa się z dwóch etapów:

  • odtworzenie jak najpełniej całej zarejestrowanej historii samochodu na podstawie VIN oraz wszelkiej dostępnej dokumentacji (książka serwisowa, fotografie i ogłoszenia z internetu, informacje z ubezpieczalni i urzędów) i wywiadu ze sprzedawcą,
  • sporządzenie raportu (wraz z wnioskami) z oględzin samochodu – analiza stanu technicznego i wizualnego auta.

Autoraport – 3 kluczowe informacje

Trzy najważniejsze rzeczy, których powinniśmy się dowiedzieć z lektury autoraportu, to:

  • informacja o tym, czy auto nie jest powypadkowe,
  • dane o tym, czy samochód jest oryginalny – czy nie był przerabiany i nie jest składakiem,
  • informacja o prawidłowości (lub nie) wskazania licznika kilometrów.

Niebite, niekręcone i oryginalne – chcielibyśmy, żeby takie wnioski o stanie auta płynęły z każdego przygotowanego przez nas autoraportu. Niestety, rzeczywistość polskiego rynku samochodów używanych jest inna. Niejednokrotnie na podstawie zebranych przez nas informacji nasi Klienci odstępowali od zakupu, gdyż po sprawdzeniu samochodu okazywało się, że sprzedający „zapomniał” wspomnieć o kilku „drobnych” informacjach.

Jeśli chcesz wiedzieć szczegółowo, na czym polega sprawdzenie samochodu przed zakupem i jakie informacje dostaniesz w swoim autoraporcie, przeczytaj więcej o tym, jak sprawdzamy.

Przeczytaj również: Kupno samochodu – zanim wydasz pieniądze

Menu