Ekspert radzi

Zakup samochodu

Kupno samochodu – zanim wydasz pieniądze

Samochód można kupić w godzinę, ale później można żałować tego latami. Jeśli przybierasz się do zmiany swojego auta na lepszy model lub zamierzasz kupić pierwszy samochód, to zanim zaczniesz robić cokolwiek w tym kierunku – szukać ogłoszeń, dzwonić, pisać maile – najpierw powinieneś porządnie się zastanowić. Nad czym? Zakup samochodu to poważna batalia, na którą trzeba dobrze się przygotować. Strategia i taktyka przydaje się nie tylko na wojnie.

Kupno samochodu – zacznij od określenia priorytetów

Jeśli tylko nie jesteś zagorzałym fanem danej marki, to postaw sobie podstawowe pytanie – do czego będę używać auta i jak często? Dzięki odpowiedzi na nie określisz typ zasilania swojego przyszłego auta – diesel, benzyna czy LPG. Będziesz też wtedy wiedział, czy potrzebujesz mocnej, dynamicznej jednostki, która sprawdzi się w krótkiej trasie, czy ekonomicznego silnika, dla którego niestraszne będą długie korki i jeszcze dłuższe trasy.

Zakup samochodu i kwestia finansów

Drugie pytanie, które musisz sobie postawić, dotyczy środków, które możesz przeznaczyć na zakup samochodu. Tutaj mała rada – jeśli tylko możesz, nie oszczędzaj. Każda złotówka, o ile będzie wydana w sposób racjonalny i przemyślany, przełoży się na Twój komfort korzystania z auta. Starsze roczniki, większe przebiegi, auta wypadkowe – wszystkie one będą jeździć, owszem – ale do czasu. Większa kwota wydana na lepsze auto to mniej pieniędzy przeznaczonych na późniejsze naprawy.

Jeśli chcesz mieć pewność, że zakup auta będzie naprawdę racjonalny i przemyślany – sprawdź, jak możemy Ci pomóc <OFERTA>.

Przeczytaj również: Sprawdzenie samochodu na odległość – to prostsze niż myślisz

Menu