Ekspert radzi

Ocena samochodu

Ocena aut – czym się kierujemy

Ocena aut to chleb powszedni doradcy samochodowego. W swojej pracy musimy nauczyć się stawiania trafnych diagnoz, wyciągania wniosków z przeprowadzonych badań i formułowania na tej podstawie trafnych ocen. Czasem czujemy się przez to trochę, jak gdybyśmy szukali dziury w całym, ale mamy w tym jeden cel – satysfakcję naszych Klientów.

Czynniki ryzyka przy ocenie aut

Zapalnym punktem jest dla nas przede wszystkim przebieg. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że bardzo wielu handlarzy samochodów odmładza w ten sposób sprzedawane przez siebie samochody. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie stwierdzić ingerencję w licznik i odwieść od zakupu „podkręconego” egzemplarza.

Kolejną kwestią, na którą jesteśmy wyczuleni, to historia auta i jego (bez)wypadkowość. Tu również przedsiębiorczy handlarze lubią naciągać fakty i naginać rzeczywistość. Na szczęście dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i wiedzy jesteśmy w stanie z łatwością wykryć, że zachwalany jako idealny, Mercedes-igiełka-perełka w rzeczywistości miał w przeszłości niejedno bliskie spotkanie z innym użytkownikiem dróg.

Ocena stanu technicznego i wizualnego

Oczywiście profesjonalna ocena aut to również diagnoza stanu technicznego i wizualnego. Wykorzystujemy w tym celu mierniki lakieru, komputery diagnostyczne, oraz przede wszystkim – wiedzę i doświadczenie naszych ekspertów. Dysponujemy sprzętem, który posiadają stacje diagnostyczne, ale jesteśmy znacznie bardziej elastyczni.

Jeśli chcesz, by ocenę Twego przyszłego auta przeprowadził zawodowy doradca samochodowy, zapoznaj się z naszą ofertą i wypełnij formularz zgłoszeniowy TUTAJ.

Przeczytaj również: Mechanik samochodowy kontra autodoradca – z czyich usług skorzystać

Menu