Ekspert radzi

Auto mechanik

Mechanik samochodowy kontra autodoradca – z czyich usług skorzystać

Kiedy chcemy dobrze przygotować się do zakupu używanego auta, często szukamy pomocy u profesjonalistów. Część osób decyduje się na przegląd upatrzonego auta u mechanika samochodowego. Wielu kierowców korzysta też z naszych usług kompleksowego sprawdzenia auta przed zakupem. Co się bardziej opłaca?

Co powie Ci o aucie mechanik samochodowy?

Dobry mechanik samochodowy jest w stanie powiedzieć nam bardzo dużo o kondycji auta, które wpadło nam w oko. Zweryfikuje poprawność funkcjonowania najważniejszych układów (hamulcowy, kierowniczy, zawieszenia, paliwowy, napędowy, systemy bezpieczeństwa). Najprawdopodobniej będzie również w stanie obiektywnie ocenić wskazanie drogomierza, porównując je ze stanem auta. Można powiedzieć, że będzie w stanie przeprowadzić solidną analizę technicznego stanu auta. Ale to przecież nie wszystko – bo w końcu też trzeba spojrzeć na nasz potencjalny zakup pod kątem tego, co obecnie dzieje się na rynku samochodów.

Dobry autodoradca – wszystko pod kontrolą

Autodoradca samochodowy to specjalista, który nie tylko sprawdzi auto i jego stan techniczny, ale również weźmie pod uwagę cenę, porówna ją z rynkowymi standardami, a nawet poprowadzi za nas negocjacje cenowe. Poza tym – wyszuka również najlepsze egzemplarze na rynku, a w razie wątpliwości – zweryfikuje legalność i wypadkowość auta. To znacznie więcej, niż dostaniemy, korzystając z usług mechanika samochodowego.

Jako profesjonalni autodoradcy, zajmujemy się całym procesem zakupu auta, oferując swoje wieloletnie doświadczenie i wiedzę – po to , byś nie musiał angażować swojego czasu, i by rzeczywiście Twoje nowe auto miało solidne podstawy do bycia „perełką” czy „igiełką” w swojej klasie.

Przeczytaj również: Historia samochodu – co się na nią składa

Menu