Ekspert radzi

Mechanik samochodowy

Mechanik samochodowy vs Ekspert – dlaczego warto stawiać na specjalistów?

Spis treści

 1. Znawca nowoczesnej motoryzacji, czyli pomoc niezastąpiona
 2. Innowacyjne podejście, to jedyny sposób na wykrycie wad ukrytych
 3. Postaw na znawcę, który sprawdzi każdy samochód – bez względu na jego wartość

Wyobraź sobie sytuację, że właśnie kupujesz swój wymarzony samochód. Przed przekazaniem pliku gotówki sprzedającemu chcesz sprawdzić auto, pomimo że najchętniej już dobiłbyś targu – taka okazja nie może się wymknąć spod palców. Postanawiasz dać samochód do sprawdzenia mechanikowi, którego znasz już lata. Potrafi on wymienić wszystko co rzegotało w Twojej 20-letniej corsie, dlatego na pewno dobrze sprawdzi też Audi Q7, które planujesz kupić. Ale czy oby na pewno?

Eksperci samochodowi są coraz częstszym wyborem, jeśli chodzi o sprawdzane samochodów przed ich zakupem. Zastanawiasz się dlaczego ekspert jest lepszy o mechanika i potrafi on łączyć aż 8 profesji w jednym?

Znawca nowoczesnej motoryzacji, czyli pomoc niezastąpiona

Współczesna motoryzacja to tak naprawdę tradycyjna mechanika oraz ogrom skomplikowanych układów elektronicznych. Z tego też powodu starodawne i można by powiedzieć tradycyjne metody naprawy i sprawdzania samochodu przechodzą dziś do lamusa.

Współczesny ekspert musi znać się nie tylko na mechanice, ale także jednocześnie na elektryce oraz kwestiach formalnych. Tylko wtedy możliwe jest szybkie i skuteczne wykrycie nieprawidłowości lub (co gorsza) wad ukrytych. Mechanik, który nie zna się na współczesnych autach nie będzie w stanie poznać i zdefiniować wad i usterek, które mogą pogrążyć kupującego. To właśnie z tego powodu tak często poszukiwane są dziś usługi eksperta samochodowego.

Innowacyjne podejście, to jedyny sposób na wykrycie wad ukrytych

Wycena samochodów jest bardzo skomplikowanym fachem, który wymaga nie tylko bystrego oka, ale także ogromnej wiedzy merytorycznej z zakresu całych dekad motoryzacji. Bardzo dużą wagę przywiązuje się zaś do współczesnej, nowoczesnej motoryzacji, ponieważ używane dziś metody i technologie produkcji sprawiają, że mechanicy, którzy zatrzymali się w latach 90-tych nie mają szans na rzetelne i holistyczne sprawdzenie samochodu przed jego zakupem. Ekspert samochodowy musi wcielić się w rolę siedmiu specjalistów, takich jak:

 1. mechanik – diagnozowanie uszkodzeń, wycieków, nieprawidłowa praca silnika,
 2. lakiernik – oględziny lakieru, wykrycie wad lakieru, wykrycie kolizji, wykrycie gradobicia i korozji, innych,
 3. rzeczoznawca – ocena naprawy szkody powstałej podczas kolizji z drugim pojazdem,
 4. diagnosta – dokładna ocena podwozia i poprawność działania zawieszenia, odczytanie parametrów sił hamowania, skuteczności amortyzatorów czy analizowanie spalin pojazdu,
 5. elektryk – dokładna diagnostyka komputerowa i określenie poprawności działania turbiny, wtryskiwaczy itd oraz jakie błędy aktualnie występują i na co zwrócić uwagę po zakupie,
 6. specjalista do szyb – rozpoznanie, które szyby są oryginalne a które są wymienione na zamiennik, ocena odprysków szyb czy nadają się do naprawy czy potrzebna jest wymiana całej szyby,
 7. wulkanizator – dokładna weryfikacja opon, czy wszystkie posiadają taki sam bieżnik. Czy nie występują wady, które mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Czy alufelgi nie wymagają naprawy np. uszkodzenie alufelgi, które po najechaniu na głębszą dziurę może skutkować utratą zdrowia lub życia,
 8. znawca dokumentów – dokładna analiza numeru vin i historii serwisowej pojazdu pozwoli ocenić oryginalność dokumentów, znaleźć dziury w historii serwisowej badanego pojazdu.

Postaw na znawcę, który sprawdzi każdy samochód – bez względu na jego wartość

Jeżeli poszukujesz eksperta, który będzie wyróżniał się swoją wiedzą i umiejętnościami, to najlepszym wyborem jest postawienie na znawców z ekspert car. Specjalistyczna wiedza w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem sprawiają, że jesteśmy najlepszymi ekspertami od Twojego samochodu. Nasi specjaliści są w stanie sprawdzić stan techniczny zarówno Opla corsy, jak i Porsche 911.

Menu