Ekspert radzi

Zlodziej samochodow

Zabezpieczenie antykradzieżowe – vodafone cobra pro, meta system

Dbanie o bezpieczeństwo swojego samochodu jest dobrze znane każdemu kierowcy. Wiele sytuacji wymaga tego, by jeszcze bardziej uważać na własny samochód. Najgorsze są sytuacje, kiedy trzeba zaparkować na ulicy lub dzielnicy, która znana jest z kradzieży. Wówczas nawet wyjście na zakupy może być tym momentem, w którym nasz samochód zostanie ukradziony. Dlatego dobrze jest się zabezpieczyć przed taką ewentualnością wyposażając samochód w wysokiej klasy zabezpieczenie antykradzieżowe. Jest ich na rynku sporo, a największym zainteresowaniem w śród aut Japońskich cieszy się Vodafone. Zapraszamy poniżej, by dowiedzieć się więcej na temat tego urządzenia.

Vodafone cobra pro – zabezpiecz swój samochód

Urządzenie to świetnie sprawdza się do tego, by zabezpieczyć swój samochód przed możliwą kradzieżą. Jest zaprojektowane w taki sposób, by mogło być kompatybilne z dużą ilością akcesoriów i czujników wyprodukowanych przez producenta, by każdy mógł we własnym zakresie zwiększyć wydajność tego systemu antykradzieżowego. Niestety minusem jest tutaj fakt, że wszelkie akcesoria, które można zainstalować do tych zabezpieczeń, trzeba dokupić osobno. Producent nie przewidział, by były one dodawane w cenie zakupu samego urządzenia.

Podstawowa wersją tego systemu antywłamaniowego posiada jedynie dwa czujniki, niezbędne do działania urządzenia. Są one zaprojektowane w taki sposób, by wtopiły się w otoczenie, dzięki czemu nawet w ciągu dnia są niemalże niewidoczne. Ponadto są zaprogramowane, by reagowały na stłuczenie szyby lub wejście do samochodu. Ostrzegają właściciela o nieproszonym gościu, znajdującym się przy lub w samochodzie. Istnieje również opcja nazwana „panic”, która pozwala na ręczne włączenie alarmu. Jest to bardzo ciekawy pomysł, gdyż kiedy jesteśmy naocznym świadkiem, że ktoś kręci się przy naszym samochodzie, możemy wówczas włączyć tę opcję, która skutecznie odstraszy potencjalnego złodzieja. Ponadto ta opcja może służyć do tego, by zwrócić uwagę przechodniów, że ktoś potrzebuje pomocy.

Vodafone Cobra Pro – możliwe rozszerzenia systemu

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, system ten ma możliwość rozbudowy o konkretne czujniki, które trzeba dokupić osobno. Niemniej jednak są to świetne opcje, które pozwolą na jeszcze lepsze zabezpieczenie naszego samochodu. Jednym z nich jest czujnik AM5452, który wykrywa kąt nachylenia naszego samochodu. Uniemożliwi to odholowanie samochodu przez potencjalnego złodzieja. Wart uwagi jest również sensor AM5462, który zabezpiecza przestrzeń ładunkową w samochodach typu van.

Potencjalny złodziej zostanie skutecznie wystraszony podczas próby kradzieży czegoś z przestrzeni ładunkowej. Czujnik ten bardzo dobrze sprawdza się również w kabrioletach z miękkim  dachem. Jest oczywiście znacznie więcej możliwych do kupienia czujników, dzięki czemu każdy może spersonalizować swój system antykradzieżowy Vodafone Cobra Pro.

Menu