Ekspert radzi

Pierwsze auto

Twój pierwszy samochód. Oto, co musisz wiedzieć

Egzamin na prawo jazdy i emocje z nim związane już za pasem, a plastikowy kartonik poświadczający pozwolenie na prowadzenie pojazdów dumnie zajmuje miejsce w portfelu obok dowodu? To znaczy, że czas na Twój pierwszy samochód. Na co zwracać uwagę, aby zakup nie okazał się strzałem w stopę?

Pierwszy samochód – jak najmniej awaryjny

Gdy szukasz pierwszego samochodu, priorytetem powinna być jednostka o niskiej awaryjności, a do tego – w możliwie jak najlepszym stanie technicznym. Dlaczego? Chodzi o to, by w tych pierwszych miesiącach i latach nie zrażać się do samej idei posiadania auta, o co będzie łatwo, jeśli Twój pojazd co drugi miesiąc będzie domagać się wizyty u mechanika. Samochód to nie tylko przyjemność z jazdy i wygoda mobilności, ale też niestety częste uciążliwe obowiązki i wydatki. Postaraj się, aby były one jak najmniejsze.

Żywotność i wytrzymałość – silnie zalecana

Zapewne słyszałeś, że na kursie na prawo jazdy uczysz się, jak zdać egzamin, a jeździć uczysz się dopiero później. To prawda, i dlatego potrzebujesz auta, które dzielnie zniesie trud Twojej nauki. Mówiąc wprost – ważny jest wytrzymały, żywotny silnik, który nie odmówi współpracy po pierwszych 10 000 kilometrów. Warto też wybrać samochód, w którym wymiana części eksploatacyjnych nie będzie pochłaniać całych Twoich rezerw finansowych.
Jeśli chcesz, aby Twój pierwszy samochód był wozem, który będziesz z rozrzewnieniem wspominał po latach, i który bez problemu przetrwa Twój okres stawania się prawdziwym kierowcą – zgłoś się do EkspertCar.

Menu