Ekspert radzi

Pierwsze auto

Twój pierwszy samochód. Oto, co musisz wiedzieć

Egzamin na prawo jazdy i emocje z nim związane już za pasem, a plastikowy dokument poświadczający pozwolenie na prowadzenie pojazdów dumnie zajmuje miejsce w portfelu obok dowodu? To znaczy, że czas na Twój pierwszy samochód. Na co zwracać uwagę, aby zakup nie okazał się strzałem w stopę?

Pierwszy samochód – jak najmniej awaryjny

Gdy szukasz pierwszego samochodu, priorytetem powinna być jednostka o niskiej awaryjności, a do tego – w możliwie jak najlepszym stanie technicznym. Dlaczego? Chodzi o to, by w tych pierwszych miesiącach i latach nie zrażać się do samej idei posiadania auta, o co będzie łatwo, jeśli Twój pojazd co chwilę będzie domagać się wizyty u mechanika. Samochód to nie tylko przyjemność z jazdy i wygoda mobilności, ale też niestety częste uciążliwe obowiązki i wydatki. Postaraj się, aby były one jak najmniejsze.

Żywotność i wytrzymałość – silnie zalecana

Kurs na prawo jazdy uczy nas, jak zdać egzamin, po zdanym egzaminie wraz z pokonywanymi kilometrami nabywamy coraz większej praktyki. To prawda, i dlatego potrzebujesz auta, które dzielnie zniesie trud Twojej nauki. Mówiąc wprost – ważny jest wytrzymały, żywotny silnik, który nie odmówi współpracy po pierwszych 10 000 kilometrów. Warto też wybrać samochód, w którym wymiana części eksploatacyjnych nie będzie pochłaniać całych Twoich rezerw finansowych.
Jeśli chcesz, aby Twój pierwszy samochód był wozem, który będziesz z rozrzewnieniem wspominał po latach, i który bez problemu przetrwa Twój okres stawania się prawdziwym kierowcą – zgłoś się do EkspertCar.

Pomoc w znalezieniu i sprawdzeniu samochodu – kilka kroków

Znalezienie idealnego samochodu wymaga czasu, poświęcenia i odpowiedniej strategii. Takie podejście pozwoli uniknąć ewentualnych problemów. Zastanawiasz się dlaczego warto zlecić profesjonalne wyszukanie auta?

 1. Zamówienie wyszukania samochodu – przejdź do zamówienia usługi korzystając z pomocy naszego doradcy i kliknij szukam samochodu.
 2. Określ budżet – zanim zaczniemy poszukiwania musimy poznać Twój budżet na zakup samochodu. Pomoże to nam skoncentrować się na konkretnych ofertach. Jeżeli budżet będzie stanowczo za mały, otrzymasz od nas stosowną informację.
 3. Wybierz pakiet wyszukania samochodu – nasz doradca podpowie Ci, którym pakietem usług powinieneś się zainteresować.
 4. Określ preferencje samochodu – określ podstawowe parametry takie jak (rok, kolor, silnik, max przebieg, skrzynię biegów, rodzaj nadwozia).
 5. Prześlij zgłoszenie i poczekaj na kontakt naszego pracownika – wypełnione zgłoszenie trafi do naszego pracownika, który rozpatrzy Twoje zgłoszenie oraz poinformuje o kolejnych krokach.
 6. Przyjęcie i realizacja zlecenia – opłacone zlecenie trafia na listę osób oczekujących.
 7. Weryfikacja ogłoszenia – każda oferta samochodu przed przesłaniem do Klienta jest odpowiednio weryfikowana. Jeżeli oferta dostanie od nas zielone światło trafia na skrzynkę e-mail Klienta.
 8. Wybór przesłanej oferty – zweryfikowana oferta trafia na skrzynkę e-mail Klienta, jeżeli przesłany samochód spełnia wymagania, Klient zleca nam fizyczne sprawdzenie wybranej oferty.
 9. Połączenie usług wyszukanie i sprawdzenie – nasze unikalne połączenie dwóch usług sprawia, że Klienci już po pierwszych przesłanych ofertach dokonują zakupu samochodu. Pamiętaj, usługa wyszukania i sprawdzenia jest rozliczana osobno.
 10. Fizyczne sprawdzenie samochodu przez eksperta – jeżeli wybrałeś odpowiedni pakiet sprawdzenia samochodu i go opłaciłeś, oczekuj na wynik naszej ekspertyzy.
 11. Raport z oględzin – nasz przegląd jest bardzo skrupulatny, pozwala wyłapać wszystkie niedoskonałości wybranego samochodu przed dokonaniem transakcji zakupu.
 12. Wnioski końcowe i doradztwo – nasze wsparcie na każdym kroku na pewno przyda się niedoświadczonemu kierowcy. Potrzeby naszych Klientów są różne dlatego każdego Klienta traktujemy indywidualnie. Podpowiemy Ci na jakie ubezpieczenie się zdecydować, na co zwrócić uwagę podczas eksploatacji pojazdu.
 13. Zakup samochodu – Już wiesz jakie plusy i minusy posiada zweryfikowany samochód. Decyzja o zakupie samochodu z EkspertCar dzięki temu staje się łatwiejsza. Otrzymasz wskazówki jak kupić samochód, co zrobić zaraz po zakupie samochodu.

Zakup pierwszego samochodu to ekscytujące wydarzenie. Nasze ogromne doświadczenie w kwestii zakupu pierwszego samochodu pozwala naszym Klientom przejść przez ten proces bez większych stresów. Cieszymy się, że działamy jak magnes, Klienci nie zapominają o nas i polecają nasze usługi swoim bliskim i znajomym. Zapoznaj się z pozytywnymi rekomendacjami naszych Klientów.

Menu