Ekspert radzi

Diagnostyka samochodowa

Diagnostyka samochodowa w pracy auto experta

Praca doradcy motoryzacyjnego zawsze stawia nas w sytuacji, w której trzeba wcielić się w diagnostę samochodowego. Oznacza to, że musimy szczegółowo opisać konkretny egzemplarz auta, używając do tego naszego doświadczenia, wiedzy oraz fachowych narzędzi. Jak diagnoza pomaga nam w pracy i czego możemy się dzięki niej dowiedzieć?

Diagnostyka samochodowa – czym właściwie jest?

Diagnostyka samochodowa służy do do oceny stanu auta, stwierdzenia przyczyn ewentualnych usterek i wskazania tego, jak najlepiej je naprawić. Inaczej mówiąc – diagnostyka polega na ocenie tego, na ile auto odbiega od stanu idealnego i co konkretnie za to odpowiadają. Dobry diagnosta jest trochę jak serialowy dr House – tyle że zajmuje się samochodami, nie ludźmi.

Od klucza do komputera – narzędzia diagnostyki samochodowej

Diagnostyka obejmuje analizę wszystkich najważniejszych układów samochodu. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia elektroniczne (np. mierniki, komputery diagnostyczne) oraz narzędzia ręczne (dobrej jakości zestaw specjalistycznych narzędzi to podstawa!), a także obserwację i testy jazdy. Ogromne znaczenie ma dzisiaj zwłaszcza komputerowa diagnostyka samochodowa, która pozwala na wykrycie błędów niedostrzegalnych w żaden inny sposób.

W EkspertCar wykorzystujemy wiedzę i umiejętność diagnostyki samochodowej, abyś mógł poznać wszystkie tajemnice samochodu, zanim zdecydujesz się na jego zakup. Piękny wygląd to nie wszystko i w swojej pracy staramy się ujawniać nagie fakty, kryjące się często pod grubą warstwą lakieru. Sprawdź szczegóły usług EkspertCar.

Przeczytaj również: Potrzebny autoraport. Info o stanie auta czarno na białym

Menu