Ekspert radzi

Das WeltAuto

Programy aut używanych Das WeltAuto, Toyota Pewne Auto – czy warto?

Rynek samochodów używanych jest w Polsce bardzo rozwinięty, a samochody sprowadzane z zagranicy to norma. Wiąże się to jednak z tym, że często nieuczciwi sprzedawcy sprowadzają powypadkowe samochody i reperują je po taniości, by sprzedać z ogromnym zyskiem. Tak złożone auto jest jednak bardzo wadliwe a podczas eksploatacji może sprawiać problemy. Skąd więc mieć pewność, że samochód sprowadzany z zagranicy jest dobry i wart uwagi?

Na rynku pojawiły się programy aut używanych różnych marek. Volkswagen wprowadził Das WeltAuto a Toyota Pewne Auto.  Komisy dealerskie gwarantują sprawność samochodu, ale czy aby na pewno jest on skrupulatny i nigdy się nie myli? Sprawdźmy.

Wyselekcjonowane auta w komisach dealerskich

Używane auta dostępne są również w komisach dealerskich. Większość popularnych marek samochodów posiada specjalne programy aut używanych. Oferują w nich wyselekcjonowane auta na placu pod salonem, które przechodzą podstawową kontrolę przed sprzedażą. Przykładowo program Das WeltAuto sprzedaje auta sprowadzone z za granicy, które są w stosunkowo wysokich cenach. Dane mówią o tym, że przed sprzedażą sprawdzają  aż 117 aspektów samochodu, by klient miał pewność, że ten jest w wystarczająco dobrym stanie, by móc w niego zainwestować.

W popularnym serwisie otomoto możemy znaleźć różne programy aut używanych: Toyota Pewne Auto, Audi Select Plus, Bmw Premium Selection czy właśnie wyżej wymieniony Das WeltAuto – Volkswagen, Skoda, Seat. Dzięki czemu można bardziej ufać takim ogłoszeniom, niż tym udostępnianym przez handlarzy. Bardzo atrakcyjnym elementem jest też możliwość wymiany samochodu na inny wciągu tygodnia od zakupu. Są więc jakieś wady tego programu?

Nie tak precyzyjny, jak się wydaje

Pomimo starannego przeglądu, zdarzają się przeoczenia dot. powłoki lakierniczej lub usterki mechanicznej nie wychwyconej przez dealerskiego kontrolera. Zdarzyło się nam sprawdzać samochód, który został zaakceptowany przez  Das Weltauto, a wykryta wada pojazdu była znacząca i została usunięta przed odbiorem auta przez naszego Klienta.

Toyota pewne auto również zachęca Klientów sprawdzonym stanem technicznym, gwarancją, udokumentowaną historią i przebiegiem. Producent latami zdobywał zaufanie Klientów solidnością i bezawaryjnym użytkowaniem pojazdów jak wygląda program oferowany przez tą markę?

Wpadki zdarzają się najlepszym, niestety dotyczy to również aut używanych Toyoty. Podczas oględzin zdarzyło nam się odkryć znacznie więcej istotnych szczegółów niż zapewniał sprzedawca. Osoby zajmujące się selekcjonowaniem aut nie zawsze wychwycą wszystkie wady i usterki pojazdu. Klienci, którzy nam zaufali nie podejmują decyzji zakupu auta pochopnie po przedstawieniu dokumentacji przez handlowca a wolą skorzystać z dodatkowej inspekcji. Oczywiście trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie auta w komisach dealerskich są wyeksploatowane, zdarzają się również bardzo dobre egzemplarze warte uwagi, które otrzymują od nas zielone światło do zakupu.

Jak wygląda sprawdzenie auta używanego?

Nasi eksperci podczas weryfikacji skrupulatnie przejrzą każdy element samochodu. Sprawdzamy elementy karoserii, dokonujemy oględzin wnętrza, podłączamy auto pod komputer diagnostyczny. Pamiętaj, że wydać raz, by mieć pewność, że samochód jest sprawny jest znacznie mniejszym kosztem, niż późniejsze naprawianie każdej usterki znalezionej przypadkiem, o której się nie wiedziało. Dlatego też sprawdzenie samochodu powinno być najważniejsze podczas jego zakupu.

Warto zapewnić sobie spokojny sen i wiedzieć o wszystkich usterkach lub naprawach odpowiednio wcześniej, pozwoli to nam na zaplanowanie niezbędnych i czekających na nas kosztów. Sprawdzenie samochodu z Ekspert Car da ci podwójną gwarancję, że sprowadzony czy krajowy samochód jest bezusterkowy. Sprawdź z nami samochód, i zyskaj pewność, że jest dobry.

Menu