Ekspert radzi

Awaryjne modele Volkswagena

Lista modeli grupy Volkswagena z wadliwym oprogramowaniem (2016)

W związku z aferą silnikową koncern Volkswagen wszczął wewnętrzne śledztwo i opublikował listę zidentyfikowanych modeli samochodów z  rocznika 2016 z oprogramowaniem wpływającym na zaniżanie emisji spalin.

Śledztwo prowadzone przez Volkswagena pozwoliło ustalić że doszło do nieprawidłowości w 430.000 modelach aut z grupy Volkswagena ( Audi / Seat / Skoda / Volkswagen )

Trwają ustalenia, w porozumieniu z odpowiednimi urzędami , w jakim stopniu sprawa dotyczy starszych roczników samochodów chodzi tu o 800.000 modeli.

 

Volkswagen AG przeprosił klientów i zobowiązał się podjąć próby odbudowy zaufania.

Koncern zapewnia że dokona wszelkich możliwych starań i prac nad wyeliminowaniem odchyleń w sprzedanych i jeżdżących po całym świecie autach.

Na początku 2015 roku silniki 2.0TDi o kodzie EA 189, zostały zmodyfikowane i zastąpione jednostkami EA 288.

Na niezbędne czynności serwisowe przeznaczone zostanie około 6,5mld euro

Grupa zapewnia że sprawa nie ma wpływu na bezpieczeństwo pojazdów , w związku z tym nie ma konieczności podejmowania żadnych ingerencji technicznych.

 

Poniżej strony internetowe na których można sprawdzić czy silnik Diesla nie będzie w przyszłości objęty kampanią mającą na celu dostosowanie samochodu do obowiązujących norm szkodliwych substancji w spalinach.

Tutaj możesz sprawdzić VIN Audi

Tutaj możesz sprawdzić VIN Skody

Tutaj możesz sprawdzić VIN Seata

Tutaj możesz sprawdzić VIN Volkswagena

Menu