Ekspert radzi

Twój doradca samochodowy

Czym zajmuje się doradca samochodowy

Doradca samochodowy to zawód dość w Polsce młody. Mimo że kupno używanego samochodu obarczone jest sporym ryzykiem, wiele osób nie znających się całkowicie na motoryzacji kupuje auta, ślepo ufając handlarzom samochodowym – ewentualnie zdając się na opinię legendarnego szwagra. Na szczęście te czasy już mijają.

Doradca samochodowy – zestaw kompetencji

Zawód doradcy samochodowego łączy w sobie kilka różnych profesji. Dobry doradca posiada umiejętności i wiedzę:

  • mechanika i diagnosty samochodowego,
  • rzeczoznawcy samochodowego,
  • analityka rynku motoryzacyjnego,
  • sprzedawcy samochodów,
  • marketingowca.

Eksperci samochodowi, których zatrudniamy w EkspertCar, zajmują się nadzorowaniem procesu zakupu auta w sposób kompleksowy – od wyszukania propozycji, poprzez ich weryfikację, sprawdzenie auta, aż do negocjacji cenowych. Dlatego muszą posiadać wiedzę z różnych dziedzin motoryzacji – i muszą ją nieustannie aktualizować, gdyż rynek aut używanych zmienia się praktycznie z miesiąca na miesiąc.

Dlaczego warto zaufać doradcy samochodowemu?

Głównym powodem są emocje. Nie oszukujmy się – towarzyszą one nam zawsze w przypadku zakupu tak ważnego jak nowy samochód. Niestety, pod wpływem emocji ludzie nie podejmują najlepszych decyzji zakupowych. Jeśli więc chcemy mieć poczucie, że dobrze wydaliśmy każdą złotówkę z puli tych kilkudziesięciu tysięcy, jakie przeznaczamy na zakup auta, powinniśmy zdać się na profesjonalny osąd i racjonalne podejście, które prezentują (i reprezentują) doradcy samochodowi.

EkspertCar to profesjonalna ekipa, której nie wypada nie zaufać – inni już się o tym przekonali. Nasze kompetencje i referencje to najlepsza waluta, jaką możemy Ci zaoferować – po najbardziej korzystnym dla Ciebie kursie.

Przeczytaj również: Diagnostyka samochodowa w pracy auto experta

Menu