Ekspert radzi

Zakup auta online

Zakup samochodu online z dostawą do domu

Popularność zakupów internetowych w ciągu ostatnich miesięcy przekracza wszelkie dotychczasowe granice. Za pośrednictwem internetu kupujemy już wszystko – od odzieży, przez elektronikę, na produktach spożywczych kończąc. Warto zauważyć, że w ostatnim czasie coraz popularniejsze jest także kupowanie samochodów używanych online. Jak zabezpieczyć się w przypadku takiego zakupu i czy w ogóle jest to dobry pomysł?

Czy kupowanie samochodu przez Internet jest bezpieczne?

Zakupy online są niezwykle wygodne, ponieważ wszystko możemy załatwić z domu, popijając herbatę. Wśród różnorakich usług, które dostępne są dziś w polskim internecie, coraz większym zainteresowaniem cieszy się zakup samochodów używanych online. Wiele firm sprzedających online samochody używane lub nowe, oferuje także darmowy transport. Zakupu przez Internet wiążą się z ponoszeniem dość dużego ryzyka, nawet jeśli chodzi o błahe towary za małe kwoty, dlatego kwestia wydania w ten sposób kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy powinna wzbudzić dużą dozę ostrożności. Niestety zazwyczaj wizja szybkiego dostarczenia wymarzonego samochodu wprost pod drzwi garażu jest zdecydowanie zbyt silna i skutkuje podpisaniem (lub cyfrowym zaakceptowaniem) umowy, która często nawet nie zostaje dokładnie przeczytana.

Konsekwencją takich działań jest oczywiście ryzyko tego, że samochód może mieć jakieś pominięte przez sprzedawcę wady w postaci wycieków czy zarysowań. Zabezpieczenie się przed tego typu niebezpieczeństwem jest niezwykle istotne podczas zakupu samochodu online.

Diagnostyka samochodu przed zakupem online – czy to możliwe?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie samochodu jest jego diagnostyka przez experta samochodowego. W przypadku samochodów używanych kupowanych w tradycyjny sposób, wykonanie takiej diagnostyki nie sprawia najmniejszych problemów. Pytanie brzmi, czy istnieje taka opcja, gdy chcemy zakupić swój samochód przez Internet? Tak, i odpowiedzią jest EkspertCar!

Kupowanie samochodu przez sieć wiąże się z bardzo dużym ryzykiem, zważywszy na ilość pieniędzy, jaką trzeba dać za taki samochód. Dlatego też sprawdzenie takiego samochodu przed jego zakupem jest najważniejszym punktem całej transakcji. W EkspertCar wiemy, jak istotna jest dokładna diagnostyka samochodu przed jego zakupem, dlatego oferujemy swoim klientom także sprawdzenie auta nawet w przypadku pojazdów zakupionych przez Internet. Dzięki naszym usługom klient ma pewność, że zakupiony przez niego samochód nie okaże się przykrą i kosztowną niespodzianką. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, że dokładne sprawdzenie samochodu nie dotyczy tylko i wyłącznie samochodów używanych, ponieważ nówki z salonu także często potrafią mieć ukryte przez dealerów wady i usterki.

Dlatego też bez względu na to, czy kupowany jest samochód używany lub nowy, kupujący powinien go bardzo dokładnie sprawdzić. Niewiedza szkodzi, zaś podpisanie w ciemno dokumentów eliminuje jakiekolwiek dochodzenie swoich praw, gdyż kupujący zgodził się na wszystko, co jest w umowie. Sprawdzenie samochodu przed jego zakupem, także w przypadku samochodów kupowanych online, to najważniejsze posunięcie przed dostarczeniem auta wprost pod drzwi kupującego.

Postaw na profesjonalistów – postaw na EkspertCar!

Menu