Ekspert radzi

Volvo XC60

Volvo XC60 – klasyk wśród SUVów

Zlecenie sprawdzenia samochodu fabrycznie nowego otrzymaliśmy od Pana Piotra, który zdecydował się na sprawdzenie auta przed odbiorem w salonie. Podczas rozmowy telefonicznej z Panem Piotrem udzieliliśmy wszelkich informacji i poinformowaliśmy o zasadach działania naszej firmy. Po ustaleniu terminy oględzin przyszedł czas na jak to mawiają nasi Klienci „inspekcję z lupą”.

Sprawdzenie samochodu przed odbiorem w salonie Volvo XC60 2.0 211KM B4 Mild Hybrid

Co udało się znaleźć podczas oględzin?Zarysowanie wnęka klamki

  • Lakier zabrudzenia klejowe
  • Lakier drobne zarysowania
  • Mikrozarysowania na lampach
  • Mikrozarysowania pianoblack
  • Zabrudzenia wnętrza

Rekomendacje po odbiorze auta z salonu

  • Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
  • Doposażyć w akcesorium wspomagające wygodę
  • Zabezpieczenie poszczególnych elementów folią

Rozmowa po oględzinach nowego samochodu

Pan Piotr zamówił dodatkową opcję rozmowy po oględzinach. W trakcie rozmowy rzeczowo tłumaczymy każdy punkt raportu z oględzin. Rozmowę upraszczamy na tyle, żeby przekazywana wiedza była w łatwy sposób przyswajana przez naszego Klienta/kę.

W trakcie sprawdzenia samochodu odnaleziono uszkodzenia transportowe co robić?

Takie sytuacje niestety się zdarzają.  Do naszej firmy trafiają osoby, które miały już nie miłe wspomnienia z odbioru na własną rękę nowego samochodu i zostały w mniejszy lub większy sposób oszukane. Dokładne sprawdzenie pozwala uniknąć czyhających pułapek i zapewniają spokój, którego nie da się wycenić. Od naszych Klientów często słyszymy stwierdzenie, że nasza usługa warta jest każdej złotówki. To prawda ponieważ wartość naszej usługi pokrywa się po znalezieniu pierwszego uszkodzenia np. Uszkodzenie lampy LED ok. 4000zł, zarysowania na lakierze ok. 500-2000zł itd

Bezpieczny SUV, który wyróżnia się swoją wysoką jakością oraz trwałością? Jeśli chodzi o przedział samochodów z wyższej półki, to Volvo XC60 nie ma sobie równych. Popularność tego modelu sprawia, że jest on bardzo częstym wyborem, jeśli chodzi o SUVy.

Czym zatem wyróżnia się XC60 na tle konkurencji? dlaczego zwolennicy tego SUVa uważają go za najlepszy samochód tego rodzaju w tym segmencie cenowym?

Szwedzki klasyk nowej generacji

Model XC60 produkowany jest przez Volvo od 2008 roku. W przeciągu tych 15 lat XC60 doczekał się dwóch generacji. Co więcej, druga generacja przyniosła także hybrydowe wersje napędu. Na uwagę zasługuje fakt, iż na rynku wtórny równie popularne są zarówno XC60 pierwszej, jak i drugiej generacji.Wnetrze fabrycznie nowego samochodu

Wśród najczęściej wymienianych zalet pojawia się bezpieczeństwo, a także bardzo wysoka jakość wykonania. Volvo znane jest z tego, że chce być postrzegane jak marka premium. Doskonale widać to zarówno po jakości materiałów wewnątrz auta, jak i jego podzespołów pod maską.

Warto dodać, że pierwszej generacji silniki benzynowe charakteryzowały się dość dużą paliwożernością. Szczególnie dotyczyło to modeli XC60 z dużymi jednostkami napędowymi, takimi jak wersja 3.2 z silnikiem R6 3.2 DOHC. Druga generacja XC60 to już szeroki wachlarz różnych wersji jednostek napędowych, w tym także mild-hybrid (miękkie hybrydy) oraz hybrydy typu plug-in.

Najlepszy SUV od Volvo

Rynek motoryzacyjny został obecnie wręcz zalany falą SUVów od wielu marek. Ten typ samochodu wydaje się kierowcom bezpieczny i odpowiednio pojemny.

Drazek zmiany biegow

Model XC60 jest zdecydowanie najpopularniejszym SUVem od Volvo, o czym świadczy ilość sprzedanych sztuk XC60-tki. Co więcej, model ten nadal cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na rynku wtórnym. Stosunkowo starsze roczniki z pierwszej generacji, nadal trzymają cenę.

Skąd ta popularność modelu XC60, jeśli chodzi o auta od Volvo? Otóż chodzi przede wszystkim o gabaryty oraz wyposażenie. XC60 jest mniejszy od XC90, ale za to większy od XC40. Co więcej, wieloletnia obecność w ofercie Volvo sprawiła, że model ten doczekał się wielu wersji wyposażenia, które zawierają takie udogodnienia jak chociażby system audio Bower & Wilkins, którego koszt oscyluje w granicach 15-17 tysięcy złotych.

Szeroki wybór wersji jednostki napędowej

Dwie generacje modelu XC60 dały bardzo szeroki wybór różnych jednostek napędowych, takich jak D5 (diesel), B5 AWD mild hybryd (benzyna), czy T6 AWD plug-in hybryd. Tak duża różnorodność powoduje, że każdy kierowca znajdzie dokładnie taką wersję XC60-tki, jaką chce.Klapa tyl volvo xv60

Choć wszystkie wersje XC60 cieszą się dużym zainteresowaniem (szczególnie te z drugiej generacji), tak zdecydowanym faworytem jest wersja D5 z dwulitrowym silnikiem R4 turbodiesel. Imponujące osiągi pod postacią 235 KM przy 4000 obr./min oraz moment obrotowy 480 Nm przy 1750-2250 obr./min sprawiają, że ten SUV od Volvo jest nie tylko bezpieczny, ale daje także ogromną satysfakcję z jazdy. O popularności wersji D5 świadczy jej cena na rynku wtórnym.

Podsumowując model XC60 od Volvo jest SUVem godnym zainteresowania. Ponieważ łączy jakość premium z bezpieczeństwem kojarzonym ze skandynawskim producentem, mimo że obecnie marka jest pod skrzydłami Kraju Środka. Sprawdź swoje nowe Volvo XC60 przed odbiorem w salonie. Zyskasz pewność, że auto które kupujesz nie posiada uszkodzeń i wad fabrycznych.

Sprawdź swoje nowe Volvo XC60 przed odbiorem w salonie, zyskasz pewność, że auto które kupujesz nie posiada wad fabrycznych i transportowych.

Menu