Ekspert radzi

Auta z Niemiec, pomoc w zakupie, wyszukiwanie samochodu, ekspertcar

Rynek używanych samochodów — jak nie dać się oszukać i kupić pewne auto?

Kupno używanego auta przypomina grę na loterii. Może Ci się trafić prawdziwa okazja, ale częściej sporo przepłacisz za swoją zdobycz. Samochody sprowadzane z zagranicy poddawane są wielu zabiegom, które maskują ich stan techniczny i nieciekawą historię wypadkową. Czy zatem da się kupić pewne auto używane i ustrzec się przed sztuczkami handlarzy?

Kupno samochodu używanego uwaga na okazje!

Polacy lubią kupować używane auta. W 2017 r. w kraju zarejestrowano prawie 2 razy więcej sprowadzanych z zagranicy samochodów niż tych prosto z salonu. Na motoryzacyjnych portalach ogłoszeniowych lub w autokomisach można spotkać prawdziwe „perełki” kuszące łowców okazji. Te bezwypadkowe, zawsze garażowane auta po starszych, niedzielnych kierowcach lepiej jednak włożyć między bajki. Podawane przez sprzedawców informacje często mocno rozmijają się z rzeczywistością. Znaczna część sprowadzanych do Polski aut ma za sobą poważną powypadkową przeszłość i duży przebieg. Te ważne dla kupujących informacje sprytnie przemilczają handlarze samochodami i często przy tym uciekają się do nieuczciwych praktyk. Zwykle jest to przekręcanie licznika, modyfikacja dokumentów pojazdu czy wymiana tapicerki i intensywne zabiegi konserwacyjne, które mają odwrócić uwagę klienta od rzeczywistego stanu pojazdu.

Bezwypadkowe auta z Niemiec  Niemiec płakał jak sprzedawał…

Największym zagrożeniem dla kupującego używane auto jest niewiedza na temat rzeczywistego stanu technicznego samochodu. Sprowadzane z zagranicy cztery kółka to często powypadkowe auta, które miały tam trafić na złom. Naszą granicę przekraczają też egzemplarze z dużymi przebiegami, które nigdy nie były czyszczone i odkurzane. Za to w Polsce są wyklepywane, poddawane oszczędnej naprawie i przywracane do względnego stanu używalności. Klient, który nie wie, co powinien sprawdzić przed zakupem samochodu z drugiej ręki, zwykle nabiera się na techniki manipulacyjne sprzedawcy. Jedną z nich jest celowe niewielkie uszkodzenie elementów nadwozia, które handlarze wskazują jako największą wadę auta. Ta metoda bardzo często usypia czujność poszukujących używanego samochodu, którzy decydują się na niefortunny zakup kota w worku.

Jak sprawdzić auto używane przed zakupem?

Dobrego używanego auta raczej nie kupisz w okazyjnej cenie. Sprowadzany z Niemiec egzemplarz w niezłym stanie technicznym będzie kosztował więcej niż jego polski odpowiednik. Z kolei wystawione na sprzedaż auta z pierwszą rejestracją w Polsce z roku na rok mają coraz bogatsze wyposażenie. Nasi kierowcy są bardziej świadomi tego, że spędzając dużą część dnia w podróży, mogą to robić w komfortowych warunkach.

Przed zakupem używanego auta warto dokonać jego szczegółowych oględzin i obiektywnie ocenić stan nadwozia, silnika, wnętrza i wyposażenia. Dokumenty pojazdu powinny zostać dokładnie sprawdzone pod kątem ewentualnych przekłamań w papierach. Tak samo spasowanie elementów i karoseria, do której oceny nie wystarczy jedynie mienik lakieru. Ważne jest tu także doświadczenie, które pozwoli dostrzec wszelkie nieprawidłowości w powłoce lakierniczej.

Jeżeli nie znasz się na motoryzacji, skorzystaj z pomocy eksperta samochodowego, który zna stosowane przez handlarzy sztuczki. Jest też odporny na techniki manipulacji, dzięki czemu nie wpłyną na jego opinię o samochodzie.

Pomoc w kupnie dobrego samochodu

Doradcy samochodowi z Expertcar już na starcie potrafią wykluczyć autokomisy, do których lepiej nie zaglądać. Od lat tworzą listę miejsc, w których wystawione samochody ładnie prezentują się w ogłoszeniach, a w rzeczywistości większość z nich nadaje się do złomowania. Nasi rzeczoznawcy motoryzacyjni nie kierują się okazjami cenowymi na rynku. Wyszukują używane auta dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Kupujący, po otrzymaniu oferty kilku modeli, wskazuje ten, który najbardziej go interesuje. Następnie nasi auto eksperci przeprowadzają szczegółową inspekcję samochodu na podstawie wybranego przez klienta pakietu usług.

Dokładne oględziny auta są niezbędne, żeby dobrze zainwestować pieniądze w używany samochód. Jest wielu nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają na to, żeby sprzedać Ci swoją bajkę. Do naszej firmy zgłasza się dużo osób, które zostały oszukane, a teraz oczekują na proces sądowy. Jeśli przed zakupem poznasz rzeczywisty stan techniczny auta, unikniesz ich losu i wielu sporych wydatków w trakcie eksploatacji swojego nabytku.

Menu