Ekspert radzi

Ceratec – hit, czy kit?

Spis treści

  1. Czym jest środek cermizujący?
  2. Jak ma to działać?
  3. Czy preparat faktycznie jest tak efektywny, jak twierdzą jego producenci?
  4. Ceratec – podsumowanie

Preparaty do ceramizacji silnika są w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. Według ich producentów, ma być to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na poprawę pracy silnika, jego odpowiednie wyciszenie oraz spadek zużycia paliwa.
Oczywiście wielu właścicieli samochodów zastanawia się nad inwestycją w tego typu specyfiki, dlatego w niniejszym tekście postaramy się przybliżyć to w jaki sposób ma działać taki preparat ceramizujący i czy efekty faktycznie są na tyle zauważalne, aby zakup preparatu się opłacał.

Czym jest środek cermizujący?

Preparat ceramizujący jest środkiem, którego głównym zadaniem jest uzupełnianie ubytków i nierówności na powierzchni metalowych elementów wewnątrz silnika. Preparat ten ma zatem ma wyrównać wżery na takich częściach jak panewki, wał korbowy, czy cylindry. Środki ceramizujące bazują najczęściej na azocie boru, czyli substancji, która odporna jest na wysokie temperatury i jednocześnie wyróżnia się twardością porównywalną do diamentu.

Jak ma to działać?

Głównym założeniem preparatu ceramizującego, ma być uzdrawiające działanie dla silnika i jego poszczególnych elementów. Producenci najczęściej reklamują preparaty ceramizujące, jako najlepszy sposób na regularną profilaktykę jednostki napędowej. Jeżeli chodzi o jego działanie, to preparat poprzez wyrównanie nierówności na metalowych elementach silnika zadziałać na:

• wyciszenie pracy silnika,
• wzrost ciśnienia sprężania,
• spadek zużycia paliwa,
• wzrost kultury pracy silnika,
• wydłużenie żywotności jednostki napędowej.

Jako zabawną ciekawostkę warto przytoczyć fakt, iż niektórzy producenci preparatów ceramizujących zapewniają, że po zastosowaniu ich specyfiku możliwe jest spuszczenie oleju z silnika i przejechanie „na pusto” nawet kilkadziesiąt kilometrów, bez uszczerbków na kondycji silnika.

Czy preparat faktycznie jest tak efektywny, jak twierdzą jego producenci?

Kierowcy słysząc, że istnieje preparat, który może skutecznie wydłużyć działanie silnika i jednocześnie usprawnić jego kulturę pracy, z dużym zainteresowaniem sięgają po preparaty ceramizujące. Pytanie oczywiście brzmi: czy one faktycznie działają tak, jak twierdzą ich producenci?Liqui Moly Ceratec
Otóż okazuje się, że nie są to jedynie pobożne motoryzacyjne życzenia, gdyż preparaty ceramizujące faktycznie wykazują działanie chroniące jednostkę napędową i jej poszczególne elementy.W jednym z przeprowadzonych badań okazało się, że olej z dodatkiem preparatu ceramizującego faktycznie działa – preparat zapewnił większą zdolność do przenoszenia obciążeń aż o 25% . Co więcej, pozytywne wyniki spłynęły także z badań akustycznych, ponieważ dodatnie preparatu ceramizującego faktycznie wyciszyło hałas działającego silnika. Aplikacja takich preparatów sprawia, że nie tylko dźwięk silnika jest cichszy, ale wyeliminowany zostaje problem metalicznych odgłosów silnika.

Ceratec – odsumowanie

Wbrew pozorom preparaty ceramizujące są skuteczne i jednocześnie nie drogie ale warto wybierać sprawdzone środki. Rekomendujemy Ceratec Liqui Moly, firma przywiązuje uwagę do jakości produktów a to jest bardzo ważne. Polecamy również oleje i wszelkiego rodzaju płukanki tej firmy. Stosowanie sprawdzonych preparatów to sposób na przedłużenie życia naszej jednostki napędowej. Kupiłeś samochód i zastanawiasz się co zrobić po zakupie? co ile km wymieniać olej? A może kiedy wymienić rozrząd? Nasi Klienci po inspekcji auta otrzymują ciekawe wskazówki co wymienić i na co zwrócić szczególną uwagę.

Menu