Ekspert radzi

Sportowa Cupra VZ5

Cupra Formentor – drapieżny SUV, sportowy VZ5

Zlecenie sprawdzenia samochodu fabrycznie nowego otrzymaliśmy od Pana Bartosza, który chciał zweryfikować stan samochodu przed zapłatą całej kwoty. Podczas pierwszego kontaktu telefonicznego z Klientem staramy się wyjaśnić zasady, którymi się kierujemy podczas sprawdzenia auta w salonie. Umówione auto poddajemy starannym oględzinom. W trakcie inspekcji nasi eksperci wyłapują uszkodzenia lakieru, uszkodzenia transportowe a nawet wady fabryczne.

Sprawdzenie Cupry Formentor 2.0TSI 245KM przed odbiorem z salonu.

Co udało się znaleźć podczas oględzin?

Mikrozarysowania pianoblack

  • Mikrozarysowania lakieru
  • Mikrozarysowania pianoblack
  • Mikrozarysowania lamp
  • Zabrudzenia klejowe
  • Zabrudzenia wnętrza
  • Korozja bloku silnika
  • Uzupełnienie płynu chłodniczego do max

Jakie daliśmy rekomendacje po odbiorze samochodu z salonu?

  • Zabezpieczenie lakieru ceramiką lub elastomerem
  • Zabezpieczenie poszczególnych elementów folią
  • Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe

Rozmowa po sprawdzeniu w salonie

Pan Bartosz zamówił dodatkową opcję rozmowy po oględzinach, jak wygląda ta opcja? Nie każdy jest ekspertem w motoryzacji i jest biegły w tych sprawach. W trakcie rozmowy staramy się wytłumaczyć w prostych słowach czego dotyczą problemy i jak je można rozwiązać.

Uszkodzenia transportowe? Co trzeba sprawdzić przed odbiorem takiego auta z salonu?

Zdarzają się sytuacje w których samochód zostaje uszkodzony podczas transportu lub podczas przestawiania pojazdu na placu. Nasi Klienci w cenie usługi mogą liczyć na pełne wsparcie przed odbiorem. Klient, kontakt, perfekcyjnie wykonana inspekcja, przejrzyste zasady. Tym się kierujemy w naszej firmie z dbałością o każdy nawet najdrobniejszy detal.

Jak drapieżny SUV VZ5 wypada w testach ?

Nowa Cupra formentor

Choć rynek samochodów typu SUV ma już swoich faworytów wśród kierowców, to jednak debiuty nadal potrafią zaskoczyć i mocno namieszać w tym, wydawałoby się hermetycznym środowisku. Świetnym przykładem marki, która zadebiutowała stosunkowo niedawno jest Cupra i jej flagowy SUV Formentor.

Czym wyróżnia się ten hiszpański SUV? Dlaczego z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny? Odpowiadamy!

Nowa marka, czyli świeże podejście do SUVów

Marka Cupra powstała w roku 2017, zaś jej pierwszym modelem był Formentor. Co ciekawe, model ten został zaprojektowany tylko i wyłącznie jako Cupra, ponieważ nie ma jego odpowiednika w gamie Seata. Formentor mocno poruszył segment SUVów, ponieważ zaoferował coś całkowicie świeżego i jakościowego, czyli SUV z aspiracjami na sportowe auto.

Okazało się, że zamysł ten był strzałem w dziesiątkę. Formentor występuje w kilku wersjach z benzynowym silnikiem o mocy 150 KM, 190 KM, 245 KM, 310 KM oraz 390 KM. Co więcej, Cupra dostępna jest jako hybryda o mocy 204 lub 245 KM.

Tak szeroka gama wersji silnikowych sprawia, że duży rozstrzał mają także ceny, ponieważ najtańszy Formentor startuje już od niecałych 130 tysięcy złotych, zaś najdroższy VZ5, to wydatek około 325 tysięcy złotych.

Dlaczego Cupra Formentor robi dobre wrażenie?

Cupre Formentor jest samochodem wyjątkowym za sprawą swojej futurystycznej stylistyki karoserii. Wąskie, charakterystyczne reflektory, intrygująco geometryczne logo. Drapieżnie poprowadzona linia nadwozia – to wszystko sprawia, że obok tego charakterystycznego SUVa, po prostu nie da się przejść obojętnie. Uwagę zwracają także stylowe światła tylne.Cupra formentor

Jak na samochód ze sportowym pazurem, nie zabrakło imponującego dyfuzora, a także czterech końcówek układy wydechowego. Co więcej, matowy lakier, miedziane wstawki oraz charakterystyczne i oryginalne 20-calowe felgi sprawiają, że Cupra Formentor wpada w oko, już od pierwszego spojrzenia.

Jeśli chodzi o wnętrze, to jest ono wykończone skórą oraz włóknem węglowym. Kubełkowe fotele ściśle przylegają do ciała, zaś ambientowe oświetlenie kokpitu sprawia wrażenie obcowania z samochodem z najwyższej półki.

Sportowy SUV – czy to możliwe?

Projektanci Formentora wykonali kawał dobrej roboty. Model ten ma prawdziwy sportowy charakter, mimo że jest to SUV. Mocny silnik zapewnia imponujące osiągi. Możliwość przełączania pomiędzy trybami, takimi jak Comfort, Sport, czy Cupra pozwala dostosować styl jazdy, do warunków i nastroju kierowcy. Oczywiście najlepsze osiągi możliwe są w trybie Sport, co słychać nawet po samym dźwięku silnika, który wydaje odgłosy charakterystyczne dla sportowych samochodów (Anti-Lag).Tyl cupra formentor

Najmocniejsza jest wersja VZ5, którą wyróżnia 5-cylindrowy silnik 2.5 TSI z mocą 390 KM i momentem obrotowym na poziomie 480 Nm. Wersja VZ5 potrafi rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 4,3 sekund, zaś prędkość maksymalna to 250 km/h. Warto dodać, że Cupra Formentor VZ5 posiada napęd 4×4, zaś moc przekazywana jest za pomocą 7-biegowej, dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej DSG.

Podsumowując Cupra Formentor jest sportowym SUVem, który zdecydowanie wyróżnia się na rynku samochodów tego typu. Imponujące osiągi, w połączeniu ze stylowym wzornictwem sprawia, że Formentor jest samochodem wartym uwagi.

Cupra  jest ulubionym modelem naszych Klientów. Sprawdź auto przed odbiorem w salonie, zobacz czy Twój egzemplarz jest wolny od wad i uszkodzeń transportowych.

Cupra Formentor VZ5 jest ulubionym modelem naszych Klientów. Sprawdź auto przed odbiorem w salonie, zobacz czy Twój egzemplarz jest wolny od wad i uszkodzeń transportowych.

Menu